• Špeciálna materská škola

•

ŠMŠ v Prievidzi na ul. Športová 134/34 je otvorená od 1.9.2016, kedy jej brány prvýkrát prekročilo 15 detičiek so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami vo veku 3 - 6 rokov.

V šk. roku 2021/22 sme pre narastajúci záujem rodičov otvorili 3.triedu.

Viac o činnosti našej ŠMŠ sa môžete dozvedieť zo školských vzdelávacích programov, viď. nižšie.

Školský poriadok:

Skolsky_poriadok.pdf

Školský vzdelávací program:

SKVP_2022-_2025.pdf

OZNAMY:

•    Podmienky na prijatie dieťaťa do ŠMŠ 📌

•

Žiadosti o prijatie dieťaťa do špeciálnej materskej školy môžu rodičia podávať aj priebežne, počas celého školského roka.

Do ŠMŠ sa prijímajú len deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na základe návrhu špeciálneho pedagóga, logopéda, psychológa alebo detského lekára, spravidla v mesiaci apríl/máj, alebo v priebehu školského roka, pokiaľ to umožňuje kapacita Špeciálnej materskej školy v Prievidzi.

Do ŠMŠ sa prednostne prijímajú deti, ktoré dosiahli 5 rokov veku, následne sú uprednostnené deti s osvojenými hygienickými návykmi.

K prijatiu do špeciálnej materskej školy je potrebné :

• písomná žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy,
      • vyplnenie Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie s potvrdením od detského pediatra o zdravotnom stave dieťaťa,
      • fotokópia preukazu poistenca, fotokópie odborných lekárskych správ,
      • súhlas so spracovaním osobných údajov,
      • vyhlásenie o bezinfekčnosti (pri nástupe do špeciálnej materskej školy)

Prílohy na vytlačenie:

ziadost_o_prijatie_SMS.docx

_________________________________________________________________________________________

FOTOGALÉRIA

ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

APRÍL  2024

SNOEZELEN

23. apríla sme sa s deťmi vybrali autobusom pozrieť do našej Spojenej školy internátnej a oddýchnuť si v "Bublinke".

MAREC 2024

VYNÁŠANIE MORENY

22.marca v piatok sme sa pridali k občanom sídliska Necpaly, ktorí sa lúčili so zimou a pálením Moreny sme spoločne privítali príchod jari.

HandCubeKeys - vzdelávanie "Rozvíjanie psychomotorických a komunikačných funkcií prostredníctvom špeciálneho komunikačno-edukačného systému HandCubeKeys"

23. februára 2024 sme v priestoroch našej škôlky privítali pani Bc. et Bc. Dianu Gerbocovú, pani PhDr. Ľubomíru Dunčákovú a pána Ľuboša Belavého zo Vzdelávacieho centra Krtko v Trenčíne. Kolektív učiteľov našej špeciálnej materskej školy absolvoval kvalifikované zaškolenie k používaniu špeciálnych pomôcok v oblasti komunikačno-edukačného systému HandCubeKeys a HKC – komunikátor. Túto komunikačno-edukačnú pomôcku sme dostali od svojho zriaďovateľa ako Vianočný darček. HandCubeKeys sme začali používať na triedach hneď po zaškolení. Deťom sa práca na komunikátore aj klávesnici veľmi páči a tešia sa na aktivity robené prostredníctvom HandCubeKeys.

Návšteva Hornonitrianskej knižnice

V pondelok 18. marca sme navštívili Hornonitrianskú knižnicu, kde nám pani knihovníčky rozpovedali krásnu rozprávku o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch. Trpaslíci sa nám stratili medzi knižkami, ale nám sa ich podarilo všetkých nájsť. Po ceste do škôlky sme si urobili prechádzku na Mariánsky vŕšok, kde sme z vyhliadky pozorovali naše rušné mesto.

FEBRUÁR 2024

Karneval v škôlke

13.02.2004 sa u náš v škôlke konal Fašiangový karneval plný zábavy, hudby, tanca, ale aj dobrôt a sladkej odmeny.

DECEMBER 2023

Mikuláš v našej škôlke

6.12.2023 sme v našej škôlke privítali Mikuláša a jeho kamarátov. Spoločne sme im zaspievali a zatancovali. Vyzdobili sme si medovníčky, popapali pár sladkostí, spravili si diskotéku a bolo nám úžasne.

Mikuláš na zámku v Bojniciach a výstava našich výtvarných prác

5.12.2023 sme s deťmi navštívili Mikuláša na zámku v Bojniciach. Zámok zdobia naše vianočné výtvarné diela. Deti Mikulášovi zaspievali pesničku a on im za odmenu dal sladké balíčky. Za balíčky ďakujeme nielen Mikulášovi, ale aj SPOSA Prievidza :-)

NOVEMBER 2023

Návšteva Hornonitrianskej knižnice

Dňa 9. novembra sme s detičkami navštívili knižnicu kde nám pani knihovníčky porozprávali o Ľudskom tele a jeho zmysloch. Spoločne sme si zatancovali a pozreli sme si kde majú schované všetky krásne knižky.

Zdravotná sestra Lea u nás v škôlke

8. novembra k nám na návštevu prišla zdravotná sestra Lea. Ukázala nám ako správne si máme čistiť zúbky, ako si obviažeme nohu či ruku a ako si zalepíme ranu. Odmerala nám tlak, teplotu a naučila nás ako dávame masáž srdca.

OKTÓBER 2023

Deň pre starých rodičov

18. októbra sme pozvali starých rodičov a rodičov, aby spoločne s deťmi strávili slnečné poobedie pri vyrezávaní tekvíc. S deťmi a s pani Jeseň sme im zatancovali a zaspievali krásne jesenné pesničky.  Spoločne sme si užili nádherné chvíle plné smiechu a dobrej nálady.

Výlet do MINIZOO

11. októbra v stredu sme s deťmi navštívili Centrum voľného času v Prievidzi, kde funguje Chovateľský krúžok - MINIZOO. Ukázali nám škrečky, pieskomile, korytnačky, ale aj gekony.  Cestovali sme mestskou hromadnou dopravou a bol to pre deti veľký zážitok.

SEPTEMBER 2023

22. septembra sme podnikli našu prvú spoločnú akciu Dary jesene - výstava ovocia a zeleniny, ktorá sa konala v Kultúrnom dome v Necpaloch, časť Prievidze.

SEPTEMBER 2023

Naše začiatky. Noví kamaráti, nové hračky, nové pani učiteľky :-)

ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

JÚN 2023